Skip to main content

Kevätkuulumisia

 Hellurei pitkästä aikaa. Blogin päivittäminen on jäänyt nyt vähemmälle kun olen palannut päivätyön pariin. Tämän lisäksi olen tehnyt ravintovalmennuksia sekä ohjannut ryhmäliikuntatunteja, joten päivät ovat hujahtaneet nopeasti.

Aiemmin olen kirjoittanut kotiäitiydestä ja tytön unettomista öistä, joten siitä sen verran, että haasteita on riittänyt nukkumisenkin suhteen. Tämänkään vuoksi ei ole ollut ylimääräisiä resursseja istua koneella ja kirjoittaa blogia 🙄 Katsotaan kuitenkin, miten kevät tästä etenee ja yöt paranee. Olen jo pari kertaa saanut yöt rauhoittumaan, mutta aina näyttää tulevan jotain uutta, mikä muuttaa yöt taas heräilyksi. Nukkuminen vaikuttaa itsellä ihan kaikkeen ja varsinkin omaan vireystilaan. Sitä on ihan eri ja luova ihminen, kun saa nukkua kokonaiset yöunet. Tämänkään vuoksi minulla ei ollut mitään "annettavaa" tänne blogin puolelle.

Nyt on meneillään hiihtoloma, joten ajattelin kertoa kuulumisia kuvien avulla. Ollaan oltu ihan kotona lasten kanssa ja ulkoiltu paljon. Lomaan mahtui myös pari jumpan ohjausta sekä omia treenejä. Kokeilinpa myös miten laskettelu sujuu vuosien tauon jälkeen. Hyvinhän se meni 😃

Jäällä kävely

Smoothie

Muru

Siemenet

Treeniä

Junpan ohjausta


Laskettelu

Ulkoilu aurinkoisessa säässä ja kevätlintujen laulu on kyllä ihanaa terapiaa myös lomalla 🙏 Vielä on lomaa jäljellä ja viikonloppuna puuhaillaan sitten ihan koko perheen kesken.

Aurinkoisia kevätpäiviä myös sinne! Nautitaan lämmittävistä auringonsäteistä!

❤ Jennikatja

Edellinen postaus: Kesäkunto tehdään nyt!

 

Comments